Конспект Першого уроку

Конспект Першого уроку
Конспект Першого уроку

Тема.  Гра – подорож до країни Знань.

Мета: формування ключових компетентностей:

вміння вчитися – зосереджено слухати вчителя, давати відповіді на запитання;

громадянської – формування патріотичних почуттів, бережливе ставлення до природи;

соціальної – збагачення уявлень дітей про шкільну родину як об’єднання людей;

предметних компетентностей: розширити кругозір учнів про Україну, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, розвивати почуття патріотизму, виховувати дружні відносини і взаємоповагу у шкільній родині, почуття гордості за свою школу, країну, готовності бути гідним громадянином України.

Обладнання: карта України; віночок; аудіозаписи пісень про Україну; повітряні кульки, які відрізняються кольором, розміром, формою; на партах у дітей кольорові олівці, прапорці  для малювання , штучні квіти.

Хід уроку

І. Організація класу.

Вранці сонце пробудилось

І над обрієм з’явилось.

Вереснева вже пора –

Йде до школи дітвора.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

–        Чим незвичайний перший день вересня?

–        Що змінилося у вашому житті?

–        У якій школі будете навчатись?

–        У якому класі?

ІІІ. Знайомство.

  1. Вправа «Серце класу».

– Дорогі діти, сьогодні незвичайний день у вашому житті – перший справжній навчальний день. Від сьогодні ви вже не просто діти, а  школярі. Вас прийняла в свої обійми дружня шкільна родина. Усі ми разом – клас. У нашого класу є серце (вчитель показує контурне зображення серця на ватмані). Зараз ми познайомимося з вами і побачимо, як наше серце класу буде розквітати.

Тож давайте знайомитись. Я – ваша вчителька. Звати мене …. Мені подобається проводити цікаві уроки для дітей (вчитель представляється і прикріпляє штучну квітку до ватману).

Діти по черзі виходять до дошки, називають себе, кажуть, що їм подобається робити і за допомогою вчителя прикріпляють свою квітку до ватману.

–        Ось і заквітувало, ожило серце нашого класу

  1. Гра «Віночок дружби».

Вчитель пропонує дітям:

–        стати в коло.

–        протягнути руку сусіду справа;

–        посміхнутися сусіду зліва;

–        повторити хором:

Ми всі разом – це сім’я,

неповторні – ти і я,

будем міцно ми дружити,

добре вчитись, в мирі жити.

ІІІ.  Сприймання та засвоєння матеріалу уроку.

  1. Слово вчителя.

Дітки,  а зараз я Вас запрошую вирушити в цікаву подорож до чарівної країни. Як називається ця країна , ви дізнаєтесь якщо правильно виконаєте всі завдання, які будуть вас чекати на зупинках.  А мандрувати ми будемо на повітряних кульках. Ви згодні?  Давайте пофантазуємо. Закрите всі оченята і уявіть, що ми зараз відлітаємо на першу станцію. Увага! Рахуємо: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3,2, 1. Пуск! Полетіли!

  1. Подорож по станціям.

А) Перша станція «Шкільна»

 

Щоб бути гарними школярами потрібно виконувати правила для учнів.  А ви їх знаєте? Зараз перевіримо і пограємо в гру «Так чи ні». Якщо «так» – плескайте в долоні, а якщо « ні» – сидіть мовчки.

Треба гарно вам читати? (Так)

Треба менших ображати? (Ні)

На перерві пострибати? (Ні)

А всі парти пописати? (Ні)

Друга треба виручати? (Так)

А треба слухати матусю? (Так)

Тоді дратуйте хоч бабусю? (Ні)

У школі вибийте шибки? (Ні)

Учительці робіть все навпаки? (Ні)

Брудне взуття носіть у школу? (Ні)

І книги кидайте додолу? (Ні)

Завжди старших поважайте! (Так)

І малюків не ображайте! (Так)

– Молодці! Всі правила для учнів ви знаєте.

Б) Друга станція « Загадкова»

А щоб нам не сумувати, Потрібно загадку відгадати».

  1. Дає здоров’я – спорт,

Вагу – солодкий торт.

Мед – працьовиті бджоли.

Знання глибокі -…(школа).

  1. Щоб не спізнитись на урок,

Нам голос подає …(дзвінок).

  1. Цю найпершу в школі книжку

Знає будь –який школяр.

До усіх книжок доріжку

Прокладає нам …(Буквар).

  1. Ручки й олівці, щоб знали:

Ми кладемо у …(пенали).

  1. Що мовчить, а розуму вчить? (Книжка)
  2. Довгі палички кругленькі –

Сині, жовті, червоненькі.

На папері походили,

Кольори свої лишили…

Звуться палички оці

Кольорові …(олівці).

В) Третя станція « Казкова».

Казка стукає у двері —

Привітаємо її.

Дуже-дуже постарайтесь —

І впізнаєте її .

  1. Я від баби втік, я від діда втік …(Колобок).
  2. А хто буде зерно молотити? (Колосок).
  3. «Цок та в лобок,та в мішок» (Котик і Півник).
  4. «А хто – хто в цій рукавичці живе?» (Рукавичка).
  5. Що загубила на балу Попелюшка? (Туфельку).
  6. Де живе Карлсон? (На даху)

Г) Четверта станція « Математична».

– Подивимось, чи можете ви розв’язувати веселі задачки?

Добрий лікар Айболит склавши руки не сидить.

Черга вже на лікування: «Я за вами! Хто останній?»

Всі приходять: дві пташини, черв’ячок і поранений жучок,

Тигр, лев, їжак, щеня, мишеня і кошеня.

Добрий лікар Айболит хворих вилікує вмить.

Тож кажіть, мерщій, усім, скільки ж тут всього тварин ?( 10)

Д) «Галявина відпочинку»

Танцюємо під пісню.

Станція « Українська»

Скласти вірша про Україну.

Добери риму

На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, мила … (Україна).

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу, до речі, ще й … (талановиті).

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші …(складають).

Щоб жила ц раділа кожная родина,

Щоб була щаслива наша…. ( Батьківщина)

_ Діти , як ви вважаєте,  як називається країна до якої ми потрапили?

. У кожному куточку України – живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, яка є для всіх нас єдиною

Кожна держава має свою символіку: герб, гімн і прапор.

Герб – (вивішую малюнок із зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю.

Гімн – найголовніша пісня України, слухати яку потрібно  стоячи, мовчки.

Прапор – державний символ.

Синьо – жовтий прапор маєм:

Синє – небо, жовте – жито.

Прапор свій оберігаєм,

Він святиня – знають діти.

–        Блакитний колір – це колір води, чистого неба, це символ миру.

–        Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.

Практична робота. Малювання Прапора.

Підсумок уроку.

Учитель.  Отже,  Батьківщина –   це  та  земля,  де  ти  народився  і  живеш.

–       Так  як   називається  наша  держава,  наша  Батьківщина?  (Україна)

–       А ми  хто?  (українці)

–       Ми  любимо  неньку – Україну  і  зробимо  все,  щоб  вона  процвітала.

–       А  що  ви – маленькі  дітлахи  можете  зараз  зробити  для  України?  (Добре  вчитись,  добре  поводитись,  нести  радість  людям)

А тепер усі встаньте і візьміться за руки, щоб утворився віночок, який є у нашому класі. Віднині, діти, ми одна дружна сім’я. Тому жити треба у мирі й злагоді, заступатися одне за одного, дружити, ділити з усіма радість і смуток, щоб наше шкільне життя було цікаве і змістовне, насичене хорошими вчинками і цікавими подіями.

– Любі першокласники, наш урок добігає кінця. Дякую всім за роботу!\

Автор:Босенко Маріола Григорівна

0 0 голоси
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Найстаріші
Найновіше Найбільше голосів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі